لیست مطالب گروه "آموزش"

میزان داغ شدن سیستم ترمز در هنگام عملکرد

به منظور توقف خودرو باید پدال ترمز را فشار داد. این کار روغن ترمز را به سیستم‌های ترمز انفرادی در هر چرخ فرستاده و باعث می‌شود که لنت ترمز به دیسک یا درام چرخان فشرده شود و این امر باعث کاهش سرعت خودرو شود. محصول جانبی این فرایند گرما است. از نظر فنی ترمزها انرژی جنبشی خودرو را گرفته و به انرژی گرمایی تبدیل می‌کنند.

نقاط قوت و ضعف کروز کنترل‌های معمولی و تطبیقی

این تکنولوژی که از حسگرها و در برخی موارد از دوربین‌ها برای تنظیم سرعت خودرو بر پایه‌ی سرعت خودروی جلویی استفاده می‌کند در خودروهای ارزان‌قیمت‌تر نیز بکار رفته است. به نظر می‌رسد این سیستم نیز روندی مشابه کمربندهای ایمنی و CD پلیرها را طی می‌کند و در آینده در اکثر خودروها دیده خواهد شد. حتی این سیستم در تویوتا C-HR مدل 2018 که بهای آغازین 22500 دلاری دارد به‌صورت استاندارد نصب شده است.

نگاهی به سیستم امتیازدهی یورو انکاپ

غالباً مبحث ایمنی اولویت اول خریداران خودروهای جدید است. بدین ترتیب آزمون‌های تصادف یورو انکاپ منبعی اساسی و حیاتی از اطلاعات برای افرادی است که به دنبال خودرویی ایمن می‌گردند. از سال 1997 تاکنون، این موسسه هزاران خودروی جدید را در تست‌های وسیعی آزموده تا ببیند که ایمنی هرکدام در چه سطحی قرار دارد. روش‌ها و نتایج موسسه‌ی یورو انکاپ به عنوان استاندارد صنعت خودرو شناخته می‌شوند.

نگاهی به سیستم MirrorLink و طرز کار آن

MirrorLink به شما اجازه می‌دهد تا هر آنچه را که روی صفحه‌ی گوشی هوشمند خود می‌بینید روی صفحه‌نمایش سیستم اطلاعات سرگرمی خودرویتان منتقل کنید. زمانی که از طریق کابل USB یا بلوتوث وصل شدید می‌تواند با استفاده از صفحه لمسی یا کنترل‌های روی غربیلک فرمان و یا با سود بردن از دستورات صوتی، برنامه‌های متعددی را کنترل کنید.

صفحه 1 از 1