لیست مطالب پر بازدید

معرفی انواع مختلف سقف در خودروهای روباز

سقف تا شونده یکی از ویژگی‌های بسیار خوب موجود در خودروهاست که به‌خودیِ‌خود لذت رانندگی را چندبرابر می‌سازد. خودروهای روباز هوای آزاد را به داخل اتاق آورده و طعم خاصی به سواری می‌بخشند. امروز تقریباً همه خودروسازان بخشی از سبد محصولات خود را به مدل‌(های) کانوِرتیبل یا کابریولت (اولی تلفظ انگلیسی و دومی تلفظ آلمانی) اختصاص داده‌اند و معمولاً فروش خوبی هم بدست می‌آورند. اعضای این دسته همچنین از GT و رودسترها گرفته تا سوپراسپرت‌ها و انواع مخصوص پیست متغیرند.

اولین تجربه رانندگی با ب‌ام‌ و M4 GTS 2016

اعداد! وقتی‌که بحث ب‌ام‌و M4 GTS پیش می‌آید، اعداد زیادی وجود دارند که باید در ذهن شما جای بگیرند. اما کدام‌یک مهم‌تر از بقیه است؟ می‌توانیم با انحصاری بودن شروع کنیم. در کل 700 دستگاه از این خودرو ساخته خواهد شد که 300 دستگاه به آمریکا اختصاص دارد و همه نیز قبلاً فروخته‌شده‌اند. همچنین قیمت هم قابل‌ذکر است: 135195 دلار، پیش از هرگونه آپشنی.

نقاط قوت و ضعف کروز کنترل‌های معمولی و تطبیقی

این تکنولوژی که از حسگرها و در برخی موارد از دوربین‌ها برای تنظیم سرعت خودرو بر پایه‌ی سرعت خودروی جلویی استفاده می‌کند در خودروهای ارزان‌قیمت‌تر نیز بکار رفته است. به نظر می‌رسد این سیستم نیز روندی مشابه کمربندهای ایمنی و CD پلیرها را طی می‌کند و در آینده در اکثر خودروها دیده خواهد شد. حتی این سیستم در تویوتا C-HR مدل 2018 که بهای آغازین 22500 دلاری دارد به‌صورت استاندارد نصب شده است.

نگاهی به سیستم MirrorLink و طرز کار آن

MirrorLink به شما اجازه می‌دهد تا هر آنچه را که روی صفحه‌ی گوشی هوشمند خود می‌بینید روی صفحه‌نمایش سیستم اطلاعات سرگرمی خودرویتان منتقل کنید. زمانی که از طریق کابل USB یا بلوتوث وصل شدید می‌تواند با استفاده از صفحه لمسی یا کنترل‌های روی غربیلک فرمان و یا با سود بردن از دستورات صوتی، برنامه‌های متعددی را کنترل کنید.

میزان داغ شدن سیستم ترمز در هنگام عملکرد

به منظور توقف خودرو باید پدال ترمز را فشار داد. این کار روغن ترمز را به سیستم‌های ترمز انفرادی در هر چرخ فرستاده و باعث می‌شود که لنت ترمز به دیسک یا درام چرخان فشرده شود و این امر باعث کاهش سرعت خودرو شود. محصول جانبی این فرایند گرما است. از نظر فنی ترمزها انرژی جنبشی خودرو را گرفته و به انرژی گرمایی تبدیل می‌کنند.

نگاهی به سیستم امتیازدهی یورو انکاپ

غالباً مبحث ایمنی اولویت اول خریداران خودروهای جدید است. بدین ترتیب آزمون‌های تصادف یورو انکاپ منبعی اساسی و حیاتی از اطلاعات برای افرادی است که به دنبال خودرویی ایمن می‌گردند. از سال 1997 تاکنون، این موسسه هزاران خودروی جدید را در تست‌های وسیعی آزموده تا ببیند که ایمنی هرکدام در چه سطحی قرار دارد. روش‌ها و نتایج موسسه‌ی یورو انکاپ به عنوان استاندارد صنعت خودرو شناخته می‌شوند.

11 روز گردش در اروپا پشت فرمان ب‌ام‌و M2

این اولین مقاله‌ی من پس از 11 روز رانندگی با ب‌ام‌و M2 در اروپا است. بسیاری از مقالات پیش‌ازاین منتشرشده‌اند و تعداد زیادی از ژورنالیست‌ها نظرات خود را درباره‌ی این خودرو بیان داشته‌اند اما هیچ‌یک از آن‌ها واقعاً افکار و واقعیات را از منظر یک خریدار بالقوه ارائه نمی‌کنند. در سفری که داشتم و حال برای شما بازگو خواهم کرد، من تلاش می‌کنم تا آن چشم‌انداز را ترسیم کنم و سعی خواهم کرد تا دیدی متفاوت به این فرزند نورسیده‌ی ب‌ام‌و ایجاد نمایم.

صفحه 1 از 1